Dlaczego moja aplikacja karty kredytowej może zostać odrzucona?

Dlaczego moja aplikacja karty kredytowej może zostać odrzucona?

Wiele osób ma pytania, gdy ubiegają się o kartę kredytową – co jest najlepsze dla mnie? Jak zdecydują się podarować mi kartę kredytową? Dlaczego oni muszą wiedzieć o tych wszystkich rzeczach? Co to znaczy być wstępnie zatwierdzone? Co mogłoby spowodować, że firma wydawnicza karty postanowi nie wydać mi karty kredytowej?

To nie wszystko, co jest tajemnicze. Firmy podejmują decyzje w oparciu o wynik kredytowy, pochodzący z raportu kredytowego i innych informacji, które mogą mieć dla Ciebie. Twój kredyt jest utrzymywany przez biura sprawozdawcze – Big Three to Equifax, Experian i CallCredit. Każdy z nich ma oddzielną historię kredytową, a co do zasady nie dzielą ze sobą informacji. Plik kredytowy może zawierać szczegóły takie jak: Ten blog jest idealny dla kredito24 na raty.

– Ludzie w rejestrze wyborców pod swoim adresem
– szczegóły dotyczące opóźnień w płatnościach lub niewykonania zobowiązań dotyczących pożyczek
– polecenia CCJ i upadłości przeciwko tobie
– wszystkie Twoje wnioski o kredyt
– inni ludzie, którzy dzielą Twój adres

Referencyjna agencja kredytowa nie dostarcza informacji dotyczących historii kredytowej. Kiedy ubiegasz się o kartę kredytową, firma, która wyda tę kartę, bierze Twój raport kredytowy i podaje informacje w nim w zestaw algorytmów – równań matematycznych – które porównują Twoje informacje z fikcyjnym „idealnym klientem”. Ten klient ma określone cechy – konkretna płaca, pewna liczba kart kredytowych, szczególny stan cywilny, posiadanie domu lub wynajęcie, zamieszkiwanie tam przez pewien czas. Im bliżej własne cechy są do tego ideału, tym wyższa ocena kredytowa lub ocena. Im wyższy rating kredytowy, tym więcej firm z karty kredytowej chętnie poprosi Cię o klienta.

Jest lista Twoich wniosków o kredyt

Przed złożeniem wniosku warto skorzystać z karty kredytowej. NIE jest dla Ciebie korzyść, aby po prostu zastosować się do dowolnej oferty karty kredytowej, która pasuje do twojej fantazji. To nieprawda, że ​​”najgorsze, co może się zdarzyć, to powie nie”. Następna, nie tak oczywista konsekwencja odrzucenia karty kredytowej. Być może zauważyłeś, że jedną z rzeczy, które pojawia się w Twoim raporcie kredytowym, jest lista Twoich wniosków o kredyt. Jeśli ta lista jest za długa, będzie to negatywny znak w ocenie wiarygodności kredytowej, co utrudnia Ci uzyskanie wymaganej karty kredytowej. Dlatego ważne jest, aby przed zakupem dokonać zakupów, a najlepiej, co jest niemal pewne, aby zatwierdzić Twoje zgłoszenie.

Niektóre z przyczyn odrzucenia wniosku:

– Złożyłeś podanie o kartę, która skierowana jest do osób z wyższą oceną kredytową.
Większość firm, które wydają karty kredytowe, wiele z nich – nazywają je „produktami kredytowymi” – każda skierowana jest na inny rynek. Nagrodę karty kredytowej, na przykład, często dotyczy tych, którzy mają najlepsze wyniki kredytowe. W witrynie porównania kart kredytowych można sprawdzić każdą ofertę karty kredytowej, aby sprawdzić, czy jest skierowana do osób o doskonałych, dobrych, uczciwych, złych lub złych kredytach i ubiegać się o ten, który najlepiej Ci odpowiada.
– Nie masz historii kredytowej.
Wierzcie lub nie, nigdy nie pożyczone pieniądze, zanim będzie można pracować przeciwko tobie, gdy ubiegasz się o kartę kredytową. Jeśli nie masz historii płacenia rachunków, firma nie ma możliwości ocenić, czy zapłacisz rachunek.

– Nie byłeś w bieżącej pracy lub zamieszkania wystarczająco długo.
Jednym z elementów twojej karty kredytowej jest stabilność, a to jest oceniane przez jak długo jesteś w obecnym miejscu zamieszkania lub pozycji. Jeśli jest to mniej niż dwa lata, będzie to negatywne, nawet jeśli jest to dobry powód.

– Złożyłeś wniosek o zbyt wiele innych kart kredytowych i pożyczek.
Jest to jeden z powodów, aby upewnić się, że tylko ubiegasz się o najlepszą kartę kredytową – ten, który najprawdopodobniej zostanie zaakceptowany. Jeśli złożyłeś podanie o wiele kart kredytowych w okresie od sześciu do dwunastu miesięcy, firmy z kartami kredytowymi mogą uznać je za znak, że mogą mieć kłopoty finansowe.